04.septembra 2006

V.LIGA D:  Olováry - Boľkovce 1:2 (0:1)

Nováčik prekvapil v Olovároch

 

góly: Pintér

 

Olováry: Chrieň - Krajč, Zatyko (Jancsó), Kropilák, Rajťúk (Bacsa) - Trebuľa, Pintér, Foltán, Molnár  - Slávik (Lupa), Ďörď

 

Olováry po dvoch nešťastných remízach v posledných kolách začali dobre. Šance si však na začiatku zápasu nedokázali vypracovať. Prvú vážnejšiu príležitosť mali v 13. min., ale Ďörď hlavičkoval vedľa. O pár minút na to Foltán z priameho kopu prestrelil bránu hostí. V 24. min. z nebezpečného úniku trafili Boľkovčania brvno Chrieňovej brány a následne strelili vedľa. Po neodpískanom faule na domáceho hráča v 32. min. sa hostia dostali do protiútoku a dali úvodný gól zápasu 0:1. Domáci v snahe o vyrovnanie zatlačili hosti, ale vážnejšiu príležitosť si nevytvorili a tie , ktoré si aj vytvorili, nepremenili. Preto sa polčas skončil výsledkom 0:1.

Druhý polčas začali opäť lepšie hostia. V 49. min. zabránil gólu so šťastím domáci brankár Chrieň. Domáci sa počas celého 2. polčasu snažili o zvrátenie výsledku. Zatlačili hostí pred ich bránu, ale tlak Olovárčanov bol bezzubý. Domáci hráči nedokázali ani z tej najvyloženejšej príležitosti dotlačiť loptu do súperovej brány. V 84. min. opäť z rýchleho protiútoku zvýšili hostia na 2:0.

V záverečnom tlaku sa domácim podarilo prikrášliť výsledok, keď Pintér v 90. min. strelou z priameho kopu dal na 1:2.

Po veľmi slabom výkone olovárskeho mužstva sa napokon zrodilo prekvapujúce, i keď zaslúžené, víťazstvo nováčika z Boľkoviec.

 

- ARPÁD FERENCZ -


21.augusta 2006

V.LIGA D:  Olováry - Nenince 2:2 (1:1)

Vyrovnané derby, vyrovnaný výsledok

 

góly: Trebuľa, Ďörď - Kálazy, Príbeli (vlastný)

 

Olováry: Holub - Krajč, Zatyko, Príbeli, Kropilák - Trebuľa (Jancsó), Pintér, Foltán, Slávik (Nemčok) - Nászaly (Molnár), Ďörď

 

Olovárčania začali derby s profesionálnym prístupom k hre, ale vážnejšiu šancu si nevytvorili. Tlačili Neninčanov, ti však umnou hrou vyrážali do rýchlych brejkov. V 21.min. po rohu Foltána Trebuľa vyskočil najvyššie a domáci sa dostali do vedenia. O 6 minút na to po peknej kombinácii Foltán - Násaly, sa dostal k lopte Ďörď, ktorý aj tvrdo vystrelil, ale brankár jeho strelu kryl. V 28.min. trafili hostia Kálazym z priameho kopu a bolo vyrované. V závere polčasu Trebuľa prestrelil asi z 13 m bránu, a tak prvý polčas skončil nerozhodnou remízou.

Druhú časť hry začali lepšie domáci, napriek tomu nevedeli dlhšiu dobu dostať do vyloženej šance. V 63.min unikol Kropilák, ale hosťujúci hráč ho sfauloval a po druhej žltej karte musel ísť predčasne poď sprchy. V 66.min strela Pintéra išla tesne vedľa, no o pár minút (v 69.) tento hráč vysunul Ďörďa a ten nekompromisne dal na 2:1. V 75.min. po centri hostí Kuzma vystrelil a loptu stihol tečovať domáci Pribeli tak nešťastne, že skončila za Holubovým chrbtom a bolo 2:2. Domáci posledných 10 min. ešte zatlačili húževnatých Neninčanov, ale gól už nepadol ani po šanciach Pintéra i Nemčoka. Pochvalu si však zaslúži aj hosťujúci brankár.

Za predvedené výkony si oba mužstvá zaslúžili remízu. Bol to dobrý zápas a diváci si v derby prišli na svoje.

 

- ARPÁD FERENCZ -


7.augusta 2006

V.LIGA D:  Olováry - Hrnčiarske Zalužany 4:1 (3:1)

Dobrý výkon v úvode sezóny

 

góly: Nászaly 2., Molnár, Nemčok - Václavík

Zostava Olovár: Holub - Krajč (Trebuľa), Zatyko, Príbeli, Kropilák - Molnár, Nemčok, Foltán (Vízi N), Jancsó Z. - Nászaly, Lachký (Slávik)

 

 Od začiatku zápasu sa hral svižný futbal. Šance sa striedali na oboch stranách. Prvú vážnu príležitosť na strelenie gólu mali hostia, ale nevyužili ju. Domáci im to oplatili v 12.min., ale s úspešnejšou koncovkou a Násaly po centri Foltána z voleja strelil vedúci gól domácich -1:0. Po dvoch minútach unikol obrancom Lachký a jeho center zblízka dorazil Molnár do prázdnej brány 2:0. V 17.min. priamy kop hosti Holub vyrazil, ale Václavik vrátil loptu domácej siete 2:1. Hosti gól povzbudil a v 27. min. ohrozili domácu bránu opäť z priameho kopu. V 32. min. ušiel Foltán, ale pred hranicou pokutového územia ho faulovali. Priamy kop zahrával Násaly, ale strelil iba vedľa. V 44. min. po centri Jančoa trafil hlavou Nemčok - 3:1.

V druhom polčase začali lepšie domáci, ale dlho sa nevedeli presadiť pred súperovou bránou. S pribúdajúcimi minútami začali hrať opatrnejšie a snažili sa udržať prijateľný výsledok znamenajúci 3 body. Obrátky zvýšili znovu až ku koncu zápasu. V 81.min. Jančo vystrelil z hranice 16-tky, strelu brankár hosti vyrazil a pohotový Násaly dorazil loptu do siete 4:1.

Domáci si za dobrý výkon víťazstvo i tri body zaslúžili. O týždeň cestujú Olováry do Mýtnej

 

- ARPÁD FERENCZ -


24.júla 2006

Olováry obhájili vlanajší lesenický triumf

 

 Druhú júnovú nedeľu zažili Lesenice futbalový sviatok, keď sa tu konal turnaj, ktorého sa zúčastnili Olováry (5.liga), Čebovce (1.tr.), Lesenice (1.tr.) a Nenince (5.liga)

 

Výsledky:

1. semifinále: Lesenice - Čebovce 0:0 (3:4 na 11m)

2. semifinále: Nenince - Olováry 0:4(0:1)

góly: Ďörď 2., Rajťuk, Dobra D.

Olováry: Holub (Chrieň) - Krajč, Nemčok, Príbeli, Kropilák - Molnár (Dobra D.), Rajťuk (Slávik), Foltán, Jancsó Z. (Píntér) - Nászaly, Ďörď (Lupa M.)

 

Olovárčania po dvojtýždňovej dovolenke si s radosťou zahral proti tradičnému súperovi z 5.li gy a v druhom polčase si aj schuti zastrieľali. Veľmi dobrý výkon podali Nemčok, Rajťuk a strelec dvoch gólov Ďörď .

 

o 3. miesto : Lesenice-Nenince 2:1(2:1)

 

FINÁLE :Čebovce - Olováry 1:2 (0:2)

góly: Pintér Attila, Slávik resp.:Kropilák (vlastný)

Olováry : Holub (Chrieň) - Krajč,Nemčok, Príbeli, Kropilák - Molnár (Slávik), Pintér, Foltán, Jancsó Z. (Dobra D., Lupa M.) - Nászaly, Ďörď

Olováry vo finále začali tak ako sa na favorita turnaj patrí. V 10. minúte dokonca Ďörď strelil aj gól, ktorý však rozhodca pre ú-dajnú ruku neuznal. V 15. minúte slabučký rozhodca vylúčil Foltána, zrejme za rečnenie.

Vtedy piatoligista zapol na väčšie obrátky a na čele s viacnásobným maďarským reprezen-tentom, Attilom Pintérom, úplne zatlačil súpera. V 25. minúte práve Pintér z priameho kopu prekrásnou strelou strelil prvý gól -1:0. Po troch minútach Slávik u-nikol obrancom a zvýšil na - 2:0.

Olovárčania v druhom polčase už iba kontrolovali hru a zaslúžene obhájili vlaňajšie víťazstvo na tomto turnaji.

 

A tu je celkové poradie vydareného turnaja:

1. 1.FC Olováry

2. TJ Vinohrad Čebovce

3. FK Lesenice

4. TJ Nenince

- ARPÁD FERENCZ -


02.mája 2006

V.LIGA D:  OLOVÁRY - RUŽINÁ 1:0 (1:0)

Výborného súpera sa nezľakli

 

Zostava: Holub - Krajč, Zatyko, Príbeli, Katyi - Rajťuk (Slávik), Varholák Mil., Foltán, Molnár(Tóth Martin) - Násaly, Ďörď

Gól: Rajťuk

ČK: 66' Príbeli (Olováry) - 78' Širko (Ružiná)

ŽK: Varholák, Príbeli, Násaly, Krajč - Petík, Líška, Melich, Kamenský. 120 divákov.

 

Sebavedomí hostia už v 5.min. pohrozili domácu bránu, keď po nedorozumení Holuba a Zatyka, napokon domáci brankár strelu zachránil. Potom sa hra ukľudnila a väčšinou sa hrala medzi 16 - kami. V 28.min. po rýchlej akcii Rajťuk vypálil zo 16-tky a trafil do brány hostí -1:0. V 48.min. Ďörď unikol obrancom, obhodil aj brankára, ale netrafil prázdnu bránu. V I. polčase sa už nič vážne nestalo.

Druhý polčas začali lepšie domáci, ale výborne hrajúca hostia hru vyrovnali. V 66.min. domáci hráč Pribeli po druhej žltej karte dostal červenú a hostia viac pritlačili na domácu bránu. Hra sa niesla v nervóznom tempe. Hráči obidvoch tímov sa viac sústredili na rozhodcu, než na hru. V 78.min. sa sily vyrovnali, keď jeden z hosťujúcich hráčov Širko musel ísť pod "sprchy". Hostia sa do konca stretnutia pokúšali vyrovnať, ale výborne chytajúceho Holuba v bráne domácich nedokázali prekonať.

Olovárčania napokon proti výbornému tímu Ružinej vybojovali všetky tri body.

- ARPÁD FERENCZ -


18.apríla 2006

V.LIGA D:  OLOVÁRY - HNÚŠŤA 3:1 (2:0)

Zapli na vyššie obrátky a "zdemolovali" hostí

 

Zostava: Holub - Sykora, Zatyko, Pribeli, Kati - Rajťuk, Foltán, Miloš Varholák, Molnár - Násaly, Ďörď.

Striedali: Krajč - Sykora, Slávik - Rajťuk, Brna - Nasaly

Góly: Nasaly 2x, Ďörď

 

Súperi začali zápas vzájomným oťukávaním, preto sa prvá šanca naskytla až v 7.min., keď hlavičku domáceho Násalyho bravúrne vyrazil brankár hostí. O minútu neskôr ten istý hráč hlavičkoval vedľa. V 12.min. Foltán vysunul Násalyho a ten zo šestnástich metrov presne trafil - 1:0. Potom sa osmelili aj hostia, ale vyloženú šancu nemali. V 19.min. vysunul Varholák Ďörďa, ten blafákom obišiel brankára a strelil druhý gól domácich 2:0. V 27. min. po peknej kombinácii strelil Molnár tesne vedľa. V 40.min. mali hostia najväčšiu šancu, ale samostatný nájazd bravúrne zlikvidoval brankár Holub. l.polčas - 2:0.

Do druhého polčasu lepšie nastúpili hosťujúci hráči. Boli lepší skôr v poli, ako pred bránou. V 56.min. napokon predsa len dali gól a zo skrumáže znížil Doboš na 2:1. Vzápätí Molnár zo 16-tich metrov trafil žrď hosťujúcej brány. Olovárčania potom zapli na vyššie obrátky a herne úplne zdemolovali hosti. V 63.min. tvrdú strelu Násalyho chytil brankár a o minútu neskôr zase Násaly strelil vedľa. V 71.min po krásnom centri Ďörďa, Foltán priťukol Násalymu, ktorý nekompromisne strelil tretí gól domácich. V záverečných 10-tich minútach zápasu mali Olovárčania ešte 5 čistých šancí. Najprv Molnár do žrde, potom Ďörď a Varholák tesne vedľa, Brna a Slávik do brankára.

Napokon sa po veľmi dobrej hre domáceho mužstva zrodil výsledok 3:1, čo je pre hostí dobrý výsledok, prihliadnuc na to, koľko mali domáci šanci. Najlepším mužom na ihrisku bol nestarnúci kapitán domáceho mužstva Bebo Foltán.

Budúci týždeň bude derby vo Vinici so začiatkom o 16.00 h.

Dorast: Olováry- Vinica 1:5

- ARPÁD FERENCZ -

2004 -2006  ferar© - 09. augusta 2006