Click for Bratislava, Slovakia Forecast

     TOPlist

 
   

31.októbra 2005

V.liga sk.D: Hajnáčka - Olováry  5:2 (3:1)

Po štvrtom góle odhodili futbalové srdce.

 

Zostava: Chrieň - Krajč, Zatyko, Príbeli, Kati, Molnár, Varholák, Foltán, Rajťuk, Slávik, Ďörď (Slávika striedal Tóth, Molnára Jančo).

 

Prvých 8 minút sa hralo väčšinou medzi 16-kami. Potom však unikol Ďörď a domáci ho zastavili iba faulom. Z priameho kopu peknou strelou Varholák rozvlnil sieť a bolo 1:0. O 2 min. nato domáci z rýchleho protiútoku vyrovnali na 1:1. Po tomto góle sa hra vyrovnala a ukľudnila. Do útoku sa však viac tlačili hostia a domáci sa snažili kontrovať rýchlymi brejkami. Z jedného z nich dali na 2:1. V 32.min. tiež z protiútoku, ked Olovárčania sa snažili o vyrovnanie a zatlačili domácich pred ich bránu, zvýšila Hajnáčka na 3:1.

Druhý polčas začali lepšie domáci. V 50. min. stratili Olovárčania zbytočne loptu a domáci zvýšili na 4:1. Po tomto góle už hrali Olovárčania bez srdca a bez futbalových nápadov. Domáci útočili a chceli dosiahnuť čo najlepšie víťazstvo proti tradičnému súperovi zo stredu tabuľky. V 85.min.domáci hráč po spracovaní rukou strelil piaty gól - vzápätí Kati vysunul Ďörďa a ten peknou strelou znížil na 5:2.

Za bezduchý výkon si Olovárčania nezaslúžili ani bod. Rozhodcovia od 10. min. keď Hajnáčka vyrovnala na 1:1, sa všemožne snažili, aby výsledok bol priaznivý pre domácich.

 

- ferar -


 

19.augusta 2005

V.liga sk.D: Olováry - Fiľakovo  2:4 (1:2)

Deviati na jedenástich nestačili.

 

Góly:  Rajťuk, Varholák.

Zostava domácich: Chrien (Gorej) - Kati, Foltán, Pribeli, Rajťuk, Slávik, Násaly (Jančo), Varholák, Šramka, Ďörď, Molnár (Csiszár)

 

Olovárčania začali zápas útokom na brá­nu, ale boli to Fiľakovčania, ktorí dali  hneď z protiútoku prvý gól. Hra sa vyrovnala a Olováry dostali súpera pod tlak. V 10.min. Ďörďovu strelu hosťujúci brankár chytil. Do šance sa vzápätí dostal aj Nasály, ale trafil len brankára. Vyrovnania sa domáci dočkali v 18.min., keď Rajťuk   presne trafil tvrdou strelou asi z 18 m. V 25.min. pekný Šramkov center museli zachraňovať hostia len vykopávaním z   bránkovej čiary. O päť minút na to rozhodca nezvládol situáciu a vylúčil Foltána po faule na hosťujúceho hráča. Herný prejav na obidvoch stranách znervóznel  a rozhodca chybil takisto na oboch stranách. V 42.min. však dostali Olovárčania  gól do šatne.

V 2.polčase sa rozhodca po faule na hosťujúceho hráča postaral o vylúčenie dalšieho olovárskeho hráča. Deficit jedného hráča sa  odzrkadlil v 56.min keď Fiľakovo zvýšilo na 1:3. Olovárčania sa však nevzdávali ani s desiatimi hráčmi a Miloš Varholák dal onedlho peknou strelou k tyči na 2:3. O pár minút rozhodca vylúčil ďalšieho Olovárčana. Napriek tomu skúšali domáci tlačiť aj s deviatimi hráčmi. V 67.min. však Fiľakovčania zvýšili na 2:4 a pocho­vali nádeje domácich.

Počas zápasu sa ešte zranil brankár Chrieň, ktorého vy­striedal Gorej. Oslabení domáci už na Fi­ľakovo nestačili a zaknihovali prehru na domácej pôde. 

- ferar -


8.augusta 2005

V.liga sk.D: Olováry - Lubeník 4:O (3:0)

Diváci videli lepší futbal v prvom polčase

 

Góly:  Slávik, Rajťuk, György, Slávik.

Zostava domácich: Chrien, Kati, Zatýka, Príbeli, Rajťuk, Varholák, Šramka, Násaly, Foltán, György, Slávik.

Striedali: Nemčok za Katiho, Gorej za Slávika, Molnár za Zátyka.

Hostia: Weísz, Hečko, Konček, Foltán, Šovarí, Hutka, Medveď, Levický, Èernák, Kvaèkay, Mihal.

 

Zápas začali Olováry náporom. Už v prvých piatich minútach mal György tri velké príležitosti, ktoré nevyužil. V 10.minúte po centri Foltána na György, György pritukol Slávikovi a ten otvoril skóre na 1:0. Potom sa hra vyrovnala a v 27 min. po centri Katyiho Rajtuk z voleja trafil velmi pekne bránu a bolo 2:0. Domáci aj nadalej útocili, ale zahodili vela príležitosti. Gólové šance mali Šramka, György, Slávik, ale nevyužili ich. Potom v 34.min., po hrubej chybe hostujúceho brankára, ked mu vypadla lopta pred György, ten ani chvílku nezaváhal a elegantným prítuknutím do brány zvýšil skóre na 3:0. V 39. min. išiel György sám na brankára, ale trafil tesne vedla. Pred koncom prvého polcasu sa zranil domáci stopér Zatyko a miesto neho nastúpil Molnár.

 V druhom polcase zacali s náporom domáci, ale gól prišiel až v 75 min., medzitým hostia hrali skôr na to, aby nedostali viac gólov. Domáci Násaly a Varholák zahadzovali šancu za šancou. Po štvrtom góle v 75.minúte sa už zápas len pozvolna dohrával - domáci už nemali velké futbalové ambície a hostia si len priali, aby neprehrali s vyšším skóre.

- ferar -

2004 -2006  ferar© - 08. marca 2006